Akcja Metamorfoza DentaCare

Natalia Garlikowska

Pani Natalia Garlikowska (lat 32) jest młodą, energiczną, przyszłą panną młodą. Do pełni szczęścia brakowało jednego – zdrowego, bez zasłaniania dłonią ust - uśmiechu. Od dzieciństwa miała problemy z jedynkami i to był od zawsze jej kompleks. Chociaż odwiedzała regularnie gabinety stomatologiczne i je leczyła, zęby po każdej wizycie stawały się coraz słabsze. Pojawiło się wręcz zagrożenie, że przy niewielkim urazie po prostu wypadną.
Zespół stomatologów z DentaCare Poznań: dr Anna Pietrzak, dr Karolina Karońska, dr Smolińska oraz dr Oskar Ziaja stanęli na wysokości zadania i sprawili, że kolejna pacjentka wychodziła z ich gabinetów z każdym dniem coraz bardziej szczęśliwa i z niecierpliwością oczekiwała na efekt końcowy.

Po konsultacji, przeprowadzonym badaniu uzupełnionym o badanie radiologiczne oraz trójwymiarowej tomografii komputerowej opracowano kompleksowy plan leczenia.

Następnie przeprowadzono zabieg higienizacji, gdzie został usunięty kamień nazębny oraz wykonano piaskowanie i fluoryzacje. Ze względu na bardzo dużą zmianę okołowierzchołkową Pani Natalia przeszła resekcje wierzchołka korzenia, następnie osadzony został wkład koronowo – korzeniowy na którym zacementowano koronę pełnoceramiczną. Jeden ząb był tak zniszczony, że wspólnie zadecydowano o ekstrakcji, a następnie zakwalifikowano go do implantacji tak jak dwa pozostałe braki zębowe.

Wszystkie zabiegi były wykonywane w znieczuleniu miejscowym aby pacjentka czuła się jak najbardziej komfortowo. U Pani Natalii zastosowano również sześć licówek pełnoceramicznych w odcinku przednim. Przed zabiegiem protetycznym wykonano u Pani Natalii zabieg wybielania zębów lampą Beyond, dzięki czemu pacjentka poczuła większą pewność siebie. Oprócz przygotowań do ślubu pani Natalia ma za zadanie nauczyć się uśmiechać bez zasłaniania ust dłonią.

Dagmara Przychodna

Pani Dagmara Przychodna (lat 30) przez wiele lat paliła papierosy i unikała systematycznych wizyt u dentysty. Zabójczym nawykiem dla jej zębów było rozgryzanie tabletek żelaza, które przyjmowała w czasie trzech ciąż. Proces leczenia Pani Dagmary poprzedziło dokładne badanie kliniczne stanu uzębienia oraz tkanek jamy ustnej. Badanie to zostało uzupełnione wykonaniem zdjęcia radiologicznego, dzięki czemu lekarze z DentaCare (dr Anna Smolińska we współpracy z dr Karoliną Karońską i dr Anną Pietrzak) mogli ocenić warunki kostne oraz opracować kompleksowy plan leczenia.

Przed leczeniem niezbędny był zabieg higienizacji: został usunięty kamień nazębny, następnie wykonano piaskowanie oraz fluoryzację. Procedury rozpoczęto od przeleczenia kanałowo siedmiu zębów. Były one bowiem mocno zniszczone. Dzięki znieczuleniom, które zostały podane Pani Dagmarze, zabiegi te były zupełnie bezbolesne. Kolejnym etapem leczenia pacjentki były ekstrakcje kilku zębów, których nie można już było uratować. Na zakończenie leczenia, wykonano u Pani Dagmary prace protetyczne. Zgryz górnej szczęki pacjentki nie był idealny. Został on jednak wyrównany za pomocą licówek na przednich zębach. Dopełnieniem prac stomatologiczno-estetycznych było wykonanie wybielania zębów lampą Beyond.

Dzięki przeprowadzonym zabiegom, Pani Dagmara odzyskała nie tylko komfort życia ale i przede wszystkim zdrowy uśmiech.

Małgorzata Smolińska

Marzeniem Pani Małgorzaty Smolińskiej (lat 53) było zostać posiadaczką pięknego uśmiechu i móc się uśmiechać szeroko jak tylko się da. Zespół pasjonatów stomatologii z DentaCare Poznań w gronie dr Karoliny Karońskiej, dr Agaty Przybyły, dr Anny Pietrzak, dr Magdaleny Walkowiak oraz dr Oskara Ziaja przystąpił do realizacji marzenia - opracowania kompleksowego planu leczenia.

Na pierwszej wizycie przeprowadzone było badanie kliniczne oraz radiologiczne. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowej tomografii komputerowej lekarze mogli ocenić warunki kostne pacjentki. Po pierwszych wstępnych konsultacjach Pani Małgorzata udała się na zabieg higienizacji, na którym wykonany został skaling, czyli usunięcie kamienia nazębnego oraz piaskowanie i fluoryzacja. Ze względu na duże zniszczenie czterech zębów, musiało odbyć się leczenie kanałowe, aby móc osadzić na nich wkład koronowo - korzeniowy, a następnie korony pełnoceramiczne. Niestety dwa zęby nie kwalifikowały się do leczenia endodontycznego więc wspólnie zadecydowaliśmy, że wykonamy zabieg ekstrakcji aby móc w tym miejscu wszczepić implanty. Dwa pozostałe braki zębowe również zostały uzupełnione implantami aby podtrzymywały osadzoną na nich protezę szkieletową.

Od teraz z pewnością Pani Małgorzata może powiedzieć, że warto marzyć bo marzenia się spełniają.
 • Rabat
  rodzinny

 • System
  ratalny

 • Płatności
  kartą

 • klimatyzacja

 • wi-fi

 • parking

 • podjazd dla
  niepełnosprawnych

 • powiadomienia
  SMS

 • kącik zabaw
  dla dzieci

 • muzyka
  w gabinecie

 • sklep
  stomatologiczny

inne udogodnienia