Włącz płyn do płukania jamy ustnej do codziennej higieny i zauważ spektakularną różnicę! Płyn zapewni Ci dodatkowe odświeżenie, pomoże oczyścić trudno dostępne miejsca, do których szczoteczka, czy nić stomatologiczna nie są w stanie dotrzeć. Świeży oddech doda Ci odwagi przed ważnym spotkaniem służbowym lub randką. Chuchnij miętą!

Jak stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Myślisz, że płyn ma tylko jedno zastosowanie? Ma ich znacznie więcej!

  • Wypłucz jamę ustną przed szczotkowaniem zębów – pozwoli to rozmiękczyć zalegającą płytkę nazębną, przez co ułatwi jej usunięcie.
  • Wypłucz jamę ustną po szczotkowaniu zębów – dodatkowo ochroni jamę ustną i dostarczy niezbędną dawkę fluoru oraz wzmocni działanie pasty do zębów.
  • Przepłucz jamę ustną pomiędzy posiłkami – ułatwi pozbycie się resztek pokarmów, które stanowią pożywkę dla bakterii.

MEDISTORE.com.PL

umów się na konsultację stomatologiczną

Podczas wizyty stomatologicznej dowiesz się wszystkiego o profilaktyce próchnicy zębów oraz najlepszych dla Ciebie rozwiązaniach leczniczych przy już istniejących ubytkach.

Rodzaje płynów do płukania jamy ustnej

Półki w aptekach i drogeriach dosłownie uginają się pod ilością dostępnych płynów do płukania ust. Na jaki się zdecydować? Jaki odpowiada Twoim potrzebom? Najlepiej jest zapytać się o radę swojego lekarza stomatologa. Niektóre płyny zapobiegają parodontozie, inne wybielają zęby, przeciwdziałają powstawaniu próchnicy lub wspomagają rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych. Ważne jest aby dobrać właściwy.

Sposób stosowania

Używanie płynu jest dziecinnie proste. Napełnij nim nakrętkę i płucz usta około 30 sekund. Należy jednak zachować umiar w jego stosowaniu. Wystarczy płukać usta dwa razy dziennie. Zbyt częste stosowanie może przesuszyć błonę śluzową i w konsekwencji doprowadzić do jej uszkodzenia. Należy również zwrócić uwagę, że stosowanie płukanek jest jedynie uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej, nie może ono zastąpić szczotkowania, czy nitkowania zębów.

Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci

Prawidłowej higieny jamy ustnej dobrze jest się uczyć już od najmłodszych lat. Dlatego warto wprowadzić nawyk płukania ust razem ze swoimi pociechami. Płyny dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych, między innymi tym, że nie zawierają alkoholu. W ich składzie znajdują się substancje o łagodniejszym działaniu lub w niższym stężeniu. Płukanki te wzbogacone są o składniki wzmacniające szkliwo. Często mają kolor, smak i zapach, które zachęcają do stosowania. To może być  świetna zabawa!

Płyn do płukania jamy ustnej – idealny dla osób z aparatem ortodontycznym

Płyn do płukania ust to wspaniałe rozwiązanie dla osób noszących stałe aparaty ortodontyczne. Zamki, łuki i ligatury utrudniają szczotkowanie. Takie zakamarki najlepiej doczyści płukanka z irygatorem. Pomoże ona pozbyć się zalegających resztek pokarmowych oraz płytki bakteryjnej z okolic zamków czy pierścieni.

Super korzyści

Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej jest niezwykle pomocne w utrzymaniu prawidłowej higieny oraz w przypadku leczenia wielu schorzeń czy rekonwalescencji pozabiegowej. Redukujesz ilość bakterii bytujących w jamie ustnej oraz ograniczasz wzrost płytki nazębnej. Dzięki niemu nie dochodzi do produkcji przez bakterie lotnych związków siarki, które są przyczyną nieświeżego oddechu.

Płyny do płukania jamy ustnej dostępne są także w małych, turystycznych opakowaniach. Warto mieć zawsze przy sobie buteleczkę. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy! Spontaniczne wyjście po pracy? Niespodziewana kolacja z klientem? Bądź zawsze w pełni gotowości. Odśwież swój oddech i jesteś gotowy na najbliższe spotkania.

MEDISTORE.com.PL

umów się na konsultację stomatologiczną

Podczas wizyty stomatologicznej dowiesz się wszystkiego o profilaktyce próchnicy zębów oraz najlepszych dla Ciebie rozwiązaniach leczniczych przy już istniejących ubytkach.