Wielu pacjentów prawidłowo dba o higienę jamy ustnej: szczotkuje zęby kilka razy dziennie, korzysta z nici dentystycznych i unika nadmiaru cukru w diecie. Jednak aby uzyskać najlepsze efekty i być szczęśliwym posiadaczem pięknego uśmiechu, konieczne są także wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dentysta wykona profesjonalne zabiegi: skaling, piaskowanie oraz fluoryzację. Dzięki temu zęby będą zdrowe, białe, a nasz uśmiech szczery i szeroki!

MEDISTORE.com.PL

umów się na konsultację stomatologiczną

Podczas wizyty stomatologicznej dowiesz się wszystkiego o profilaktyce próchnicy zębów oraz najlepszych dla Ciebie rozwiązaniach leczniczych przy już istniejących ubytkach.

stomatologia

Skaling – co to jest?

Skaling to zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów złogów kamienia nazębnego. Połączenie śliny, resztek jedzenia oraz płynów powoduje powstawanie płytki nazębnej. Jeśli nie zostanie ona usunięta, może dojść do jej mineralizacji, co utrwala przebarwienia i przekształca ją w kamień nazębny. Proces ten przyspiesza nieodpowiednia dieta (bogata w cukry), niedomywanie resztek pokarmowych oraz znajdujące się w jamie ustnej bakterie. Kamień nazębny usuwa się  jedynie poprzez profesjonalne czyszczenie w gabinecie stomatologicznym. To zabieg bezbolesny. Zalecamy jego wykonywanie 1-2 razy do roku.

Kamień nazębny –  regularne usuwanie to podstawa

Obecność kamienia nazębnego wywołuje stany zapalne, krwawienie dziąseł, obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych, a nawet przyczynia się do procesu zaniku kości wokół zębów, co może prowadzić do paradontozy. Do profesjonalnego zabiegu oczyszczenia zębów ze złogów nazębnych stosuje się narzędzia mechaniczne, takie jak skaler ultradźwiękowy oraz narzędzia ręczne. Kamień nazębny nie tylko stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej, ale także szpeci nasz uśmiech. Niezadbane zęby sprawiają, że rzadziej się uśmiechamy i stajemy się mniej pewni siebie.

Piaskowanie – na czym polega?

Kto z nas nie lubi rozkoszować się poranną kawą, a wieczorem kieliszkiem wina? Takie małe przyjemności mogą nas niestety sporo kosztować. Wiemy, że czerwone wino doskonale wspomaga trawienie, jednak równie skutecznie przyczynia się do powstawania nieestetycznych przebarwień i sprawia, że nasze zęby stają się żółte. Na szczęście istnieje metoda, która zmyje nasze przewinienie – piaskowanie! To zabieg, który usuwa z powierzchni zębów osad i przebarwienia.

Podczas zabiegu, piaskarka pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody rozpyla w jamie ustnej pacjenta drobny proszek. Dzięki temu z łatwością dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, jak na przykład przestrzenie międzyzębowe. Piaskowanie jest bezbolesne. Może być wykonywane po skalingu, ale także, jako odrębny zabieg.

 

Polecamy korzystanie z piaskowania szczególnie osobom palącym papierosy, noszącym aparaty ortodontyczne, a także pacjentom, w których diecie występują produkty mocno barwiące.

Ograniczenia wykonania zabiegu mogą dotyczyć pacjentów cierpiących na choroby nerek, astmę, przewlekłe choroby układu oddechowego oraz alergię na środki chemiczne zawarte w piasku. Zawsze w takich przypadkach osobą decydującą o wskazaniach do zabiegu jest lekarz stomatolog.

Fluoryzacja – co to jest?

Fluor to pierwiastek, który ma działanie wzmacniające szkliwo i chroni zęby przed próchnicą. Profesjonalny zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone zęby preparatu z zawartością fluoru. Najczęściej są to preparaty w postaci pianki, żelu lub lakieru. Zabieg zazwyczaj jest wykonywany jako ostatni etap profesjonalnego czyszczenia zębów w gabinecie stomatologicznym oraz w profilaktyce przeciwdziałania próchnicy u pacjentów ze skłonnością do ubytków, jak również z nadwrażliwością zębów.

Profesjonalne zabiegi dentystyczne

Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz profilaktyczne zabiegi dentystyczne dają spektakularne efekty! Dzięki nim nasz uśmiech staje się ozdobą oraz atutem. Białe i zdrowe zęby zwiększają atrakcyjność oraz dodają blasku. Przed nami wiosna, a wtedy chętniej zakładamy jasne ubrania, które podkreślają kolor zębów. Warto o nie zadbać, aby już za kilka tygodni zachwycić wszystkich swoim świeżym i odmienionym wyglądem.

MEDISTORE.com.PL

umów się na konsultację stomatologiczną

Podczas wizyty stomatologicznej dowiesz się wszystkiego o profilaktyce próchnicy zębów oraz najlepszych dla Ciebie rozwiązaniach leczniczych przy już istniejących ubytkach.

stomatologia