Leczenie zębów bez bólu? Dzięki znieczuleniu jest to możliwe! Możesz spokojnie i bez strachu położyć się na fotelu. Do najczęściej wykonywanych rodzajów znieczuleń zaliczamy: znieczulenie powierzchniowe, nasiękowe i przewodowe.

Przed każdym zabiegiem stomatologicznym lekarz dentysta zbiera dokładny wywiad o ogólny o stanie zdrowia pacjenta. W oparciu o uzyskane informacje,  wybiera rodzaj znieczulenia.

MEDISTORE.com.PL

umów się na konsultację stomatologiczną

Podczas wizyty stomatologicznej dowiesz się wszystkiego o profilaktyce próchnicy zębów oraz najlepszych dla Ciebie rozwiązaniach leczniczych przy już istniejących ubytkach.

Znieczulenie powierzchniowe i nasiękowe

Znieczulenie powierzchniowe polega na posmarowaniu miejsca wkłucia, na błonie śluzowej żelem znieczulającym. To szybki i prosty sposób na zmniejszenie bólu.

Lecząc próchnicę, najczęściej wykonuje się znieczulenie nasiękowe. Dentysta podaje wówczas środek nadokostnowo, jak najbliżej wierzchołka zęba, który ma być znieczulany. Brzmi boleśnie? Poczujesz jedynie krótkie ukłucie. Nic strasznego!

Znieczulenie dowięzadłowe i śródwięzadłowe

Pojedyncze zęby możemy również znieczulać dowięzadłowo/śródwięzadłowo podając znieczulenie do okostnej wokół zęba. Stosuje się wtedy małą ilość środka znieczulającego oraz  specjalne strzykawki i ultra cienkie igły. Może wyglądać groźnie, jednak to tylko krótkie ukłucie.

Znieczulenie przewodowe i gaz rozweselający

Znieczulenie przewodowe jest stosowane podczas zabiegów chirurgicznych w żuchwie (głównie zębów trzonowych i przedtrzonowych).  Środek znieczulający deponuje się blisko pnia nerwu. Ten typ znieczulenia obejmuje większy obszar zabiegowy.

U osób, które dosłownie paraliżuje sam widok fotela dentystycznego, a także u dzieci doskonale sprawdza się metoda sedacji podtlenkiem azotu, tzw. „gaz rozweselający”. Kto by pomyślał, że u dentysty może być tak wesoło!  Metoda ta ma właściwości uspakajające. Na twarz pacjenta zakłada się maseczkę, przez którą podawany jest podtlenek azotu i tlen. Podczas zabiegu pacjent nie zasypia, ale odczuwa komfort, odprężenie i ma dobry humor!

The Wand STA

Coraz bardziej cenioną i najchętniej wybieraną przez pacjentów metodą jest sterowany komputerowo system do podawania znieczulenia o nazwie The Wand STA. Metoda sprawdza się zarówno u dzieci jak i dorosłych pacjentów. Przewagą nad wcześniej wymienionym metodami jest brak nieprzyjemnej sztywności i odrętwienia policzka po zabiegu. Dużą zaletą jest również szybsze działanie w porównaniu do metod tradycyjnych i mniejsze ryzyko pojawienia się powikłań.

Znieczulenie ogólne

W wybranych przypadkach lekarz po przeprowadzeniu wstępnych badań, może zakwalifikować pacjenta do zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Pacjent jest wtedy całkowicie nieświadomy, zaintubowany tak  jak podczas innych zabiegów chirurgii ogólnej. Ten rodzaj znieczulenia przeprowadza zespół anestezjologiczny (lekarz i pielęgniarka), którzy są obecni podczas wykonywania całego leczenia.

MEDISTORE.com.PL

umów się na konsultację stomatologiczną

Podczas wizyty stomatologicznej dowiesz się wszystkiego o profilaktyce próchnicy zębów oraz najlepszych dla Ciebie rozwiązaniach leczniczych przy już istniejących ubytkach.