Usługi DentaCare

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia a tym samym umożliwiająca uzyskanie Pacjentom idealnego kształtu i koloru zębów. Należy jednak pamiętać, że czasem lekarz może odradzić lub odmówić wykonania zabiegu wybielania zębów. Celem nadrzędnym jest zdrowie Pacjenta. Dlatego u osób, które mają bardzo wrażliwe zęby, uszkodzone szkliwo, odsłoniętą zębinę, nieszczelne wypełnienia, kamień i osad nazębny, a także niewyleczoną próchnicę, postępowanie wybielające będzie stanowczo odradzane, do czasu wyeliminowania przeciwwskazań. Zabiegów tych nie stosuje się także u kobiet w ciąży i w okresie karmienia.
W DentaCare proponujemy Pacjentom skorzystanie z jednej z dwóch metod chemicznego wybielania zębów: wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym lub w domu.

Wybielanie w gabinecie

W trakcie jednej wizyty, na zęby zakłada się specjalny żel a następnie naświetla się zęby przez 10 minut lampą Beyond. Taką procedurę powtarza się w trakcie wizyty 3 krotnie, uzyskując rozjaśnienie zębów o kilkanaście odcieni. W razie konieczności, zabieg można dodatkowo powtórzyć po upływie tygodnia z zastosowaniem jednego 10 minutowego cyklu. Wybielanie to jest komfortowe, skuteczne i charakteryzuje się zminimalizowaniem siły i czasu występującej po zabiegu nadwrażliwości zębów, często dolegliwości te nie pojawiają się wcale.

Wybielanie w domu

Niektórzy Pacjenci wybiera metodę wybielania zębów, którą mogą przeprowadzić samodzielnie w domu. Oczywiście, leczenie jest ściśle określone i nadzorowane przez lekarza. Kuracja trwa dłużej niż metoda stosowana w gabinecie dentystycznym. Najpopularniejszymi preparatami wybielającymi są (Nite White, Opalescense, Illumine) , które Pacjent stosuje w kuracji domowej przez około 7 – 10 dni. użytku domowego.

Inne metody

Licówkimało inwazyjną metodą korygowania kształtu i koloru zębów. Podczas ich wykonania zeszlifowuję się fragment powierzchni zęba wraz z brzegiem siecznym, ale w znacznie mniejszym stopniu niż w przypadku preparacji tkanki zęba pod koronę.
W niektórych przypadkach można wykonać licówkę bez konieczności szlifowania powierzchni zęba. Mniejsza inwazyjność zabiegu w porównaniu do koron zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań takich jak zapalenie miazgi zęba.

Licówki można mocować na powierzchni wszystkich zębów, które się do tego kwalifikują, choć de facto najczęściej w celu poprawy wyglądu montuje się je w odcinku przednim, na tych zębach, które są widoczne podczas mówienia, uśmiechania się i ruchów wynikających z mimiki twarzy.

Dzięki licówkom na wszystkie przednie zęby można uzyskać zęby imitujące do złudzenia zęby naturalne o idealnym kształcie i kolorze, nawet jeśli zęby własne były wcześniej przesunięte, wychylone czy cofnięte.

Lekarze DentaCare są do Państwa dyspozycji.

Specjaliści wykonujący zabieg:
Martyna Lelakowska Lekarz stomatolog
 • Lekarz przyjazny dzieciom
 • Pacjenci anglojęzyczni
Martyna Lelakowska Lekarz stomatolog

Po ukończeniu studiów w 2013 r odbyłam roczny staż w w Wojskowej Przychodni Lekarskiej ,,Cepelek”, gdzie zdobywałam doświadczenie ucząc się i współpracując z wieloma uznanymi specjalistami w dziedzinie stomatologii.

Od momentu uzyskania dyplomu lekarza dentysty swoje zawodowe umiejętności rozwijam uczestnicząc w najlepszych szkoleniach i konferencjach z dziedziny stomatologii zachowawczej i endodoncji. Moją pasją jest stomatologia zachowawcza i estetyczna, w której szczególną uwagę poświęcam pięknej i wiernej odbudowie naturalnych kształtów zębów.

Swoją przyszłą karierę stomatologiczna wiążę z leczeniem endodontycznym zębów z użyciem mikroskopu.
Dużą satysfakcję daje mi również pomoc najmłodszym pacjentom oraz osobom cierpiącym na dentofobię. Potrafię sprawić, ze wizyta w gabinecie dentystycznym nie niesie za sobą strachu lecz staje się przyjemnym, bezbolesnym doświadczeniem.

Szczególnie istotne jest dla mnie kompleksowe podejście do pacjenta, dlatego oprócz skutecznej pomocy w nagłych przypadkach, dużą wagę przywiązuję do dokładnej diagnostyki i odpowiedniego zaplanowania leczenia całego układu stomatognatycznego.

W chwilach wolnych największą przyjemność sprawiają mi słuchanie muzyki, czytanie książek, zajęcia plastyczne, podróże i sport.

Certyfikaty
 • Nowoczesna endodoncja z zastosowaniem mikroskopu- praktyczne spojrzenie. Wykład i warsztaty.
 • ENDO II. Nowoczesna endodoncja z zastosowaniem mikroskopu. Płukanie i wypełnianie kanałów - wykład i warsztat.
 • Kompleksowa estetyka kompozytowa - od wypełnień po licówki - wykład i szkolenie praktyczne.
 • Odbudowa zębów bocznych po leczeniu endodontycznym: przygotowanie zrębu pod odbudowę pośrednią lub bezpośrednią.
 • Estetyka i precyzja w wypełnianiu zębów bocznych, czyli inny wymiar codziennej praktyki.
 • Bezpośrednie licówki kompozytowe.
 • 7 kroków w leczeniu endodontycznym.
 • Endodoncja I - opracowywanie ręczne i wypełnianie kanałów korzeniowych metodą bocznej kondensacji gutaperki na jednej wizycie.
 • Osiem procedur endodontycznych, które pozwolą uniknąć niepowodzeń w leczeniu.
 • Leczenie stomatologiczne w aspekcie interdyscyplinarnym.
 • Rekonstrukcje kompozytowe metodą bezpośrednią.
 • Odbudowa estetyczna po leczeniu endodontycznym z wykorzystaniem wkładów z włokien szklanych.
 • Motywacja przez duże M - ważny czynnik rozwoju praktyki. Motywacja lekarza, pacjenta, zespołu.
 • Sedacja wziewna podtlenkiem azotu jako metoda eliminacji lęku stomatologicznego.
 • Dentopolis 2015 - Standardy Nowoczesnej Stomatologii.
 • Dentopolis 2016 - Standardy Nowoczesnej Stomatologii.
 • Zachowanie żywej miazgi zębów priorytetem u młodych pacjentów - najlepsze rozwiązanie lecznicze dla prawidłowego rozwoju uzębienia.
 • Techniki znieczuleń komputerowych - system the Wand STA.
 • Estetyka. Ortodoncja. Dokumentacja fotograficzna i filmowa. Cyfrowe projektowanie uśmiechu.
 • O wybielaniu zębów - bardziej marketingowo niż klinicznie.
 • Ochrona radiologiczna pacjentów dla lekarzy dentystów wykonujących medyczne procedury radiologiczne.
 • Szósta Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód - Wschód 
 • Siódma Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód - Wschód

Zobacz więcej

Leczenie dzieci/PedodoncjaStomatologia estetycznaUsunięcie kamienia nazębnego (scaling)Przegląd jamy ustnejPiaskowanie zębówStomatologia zachowawczaDiagnostykaSedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)Endodoncja
Umów wizytę
Karolina Nawrotek Lekarz stomatolog
 • Pacjenci anglojęzyczni
Karolina Nawrotek Lekarz stomatolog

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbyła w Przychodni Lekarskiej Wojskowej Akademii Technicznej. Regularnie poszerza swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu stomatologii zachowawcze z endodoncją, protetyki, chirurgii stomatologicznej. Pacjenci cenią ją za Indywidualne podejście do każdego przypadku, życzliwość oraz estetykę pracy. Prywatnie w wolnym czasie maluje, szkicuje, piecze ciasta, projektuje i szyje na maszynie – uwielbia prace manualne, a zdobyte doświadczenie i umiejętności przekłada bezpośrednio na pole zawodowe.

Certyfikaty
 • Pośrednie rekonstrukcje kompozytowe w zębach bocznych – inlay, onlay, overlay i endokorona.
 • Ochrona radiologiczna pacjentów dla lekarzy dentystów wykonujących medyczne procedury radiologiczne.
 • Jak odbudować brak pojedynczego zęba – wykonywanie mostu adhezyjnego metodą pośrednią i bezpośrednią.
 • Uzupełnienia adhezyjne w zębach bocznych - bezpośrednie i CAD/CAM,
 • Art of Composite.
 • Wypełnianie kanałów różnymi metodami - sukces w leczeniu endodontycznym.
 • Pobieranie wycisku pod prace protetyczne na implantach w teorii i praktyce.
 • Okluzja funkcjonalna: współczesne wyzwania,

Zobacz więcej

ProtetykaChirurgia stomatologicznaLeczenie dzieci/PedodoncjaLakowanieUsunięcie kamienia nazębnego (scaling)Przegląd jamy ustnejFluoryzacjaPiaskowanie zębówStomatologia zachowawczaDiagnostykaSedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)Stomatologia estetycznaEndodoncja
Umów wizytę
Mateusz Prokopiuk Lekarz stomatolog
 • Pacjenci anglojęzyczni
 • Lekarz przyjazny dzieciom
Mateusz Prokopiuk Lekarz stomatolog

Stomatologiem zostałem z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrałem ten zawód i z determinacją dążyłem do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mi na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia, co daje mi dużą satysfakcję, a moim pacjentom zdrowy uśmiech i poprawę samopoczucia. W codziennej praktyce zajmuję się leczeniem zachowawczym i protetyką, w szczególności estetyczną odbudową zębów. Kieruję się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną. Bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z pacjentami i ich zadowolenie z efektu końcowego.

Certyfikaty
DiagnostykaPrzegląd jamy ustnejStomatologia zachowawczaProtetykaStomatologia estetycznaLeczenie dzieci/PedodoncjaChirurgia stomatologicznaSedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)Usunięcie kamienia nazębnego (scaling)Piaskowanie zębówFluoryzacjaLakowanieUsunięcie amalgamatu (srebrna plomba) wraz z wypełnieniem
Umów wizytę
Agnieszka Skulimowska Lekarz stomatolog
Agnieszka Skulimowska Lekarz stomatolog

W 2015 roku ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny i wtedy też rozpoczęła swoja praktykę lekarską. Zajmuje się stomatologią zachowawczą i estetyczną. Do pracy podchodzi z zaangażowaniem kierując się zasadą, że dobro pacjenta jest dla niej najważniejsze i to razem z nim szuka najlepszego rozwiązania.

Certyfikaty
 • VII Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód- Wschód.
 • Kurs medyczny w zakresie: Współczesne trendy w endodoncji- opracowanie systemu korzeniowego z równoczesnym płukaniem za pomocą systemu SAF.
 • Kurs Estetyka. Ortodoncja. Dokumentacja fotograficzna i filmowa. Cyfrowe projektowanie uśmiechu.
 • IX Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód- Wschód. Współczesne metody diagnostyczne i leczenie w stomatologii.
 • Kurs medyczny „Endo Day”

Zobacz więcej

Stomatologia zachowawczaEndodoncjaStomatologia estetycznaLeczenie dzieci/PedodoncjaLakowanieUsunięcie kamienia nazębnego (scaling)Przegląd jamy ustnejFluoryzacjaPiaskowanie zębów
Umów wizytę
Natalia Wasąg Lekarz stomatolog, endodonta, stomatolog dziecięcy
 • Pacjenci anglojęzyczni
Natalia Wasąg Lekarz stomatolog, endodonta, stomatolog dziecięcy

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Wykonuje zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej i endodoncji.
Przyjmuję również dzieci.
Praca to pasja Doktor Wasąg, więc stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, m. in. poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach oraz kursach podyplomowych. Cierpliwość i dokładność pomagają jej wykonywać pracę na najwyższym poziomie.

Certyfikaty
Stomatologia zachowawczaStomatologia estetycznaEndodoncjaLeczenie dzieci/Pedodoncja
Umów wizytę
Natalia Złotkowska-Kulik Lekarz stomatolog
 • Lekarz przyjazny dzieciom
Natalia Złotkowska-Kulik Lekarz stomatolog

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ze stomatologią od zawsze wiązałam swoją przyszłość. Już w liceum zdecydowałam się na klasę o profilu biologiczno-chemicznym. W 2012 roku otrzymałam dyplom ukończenia studiów z tytułem lekarz dentysta. Po ukończeniu studiów odbywałam roczny staż podyplomowy w Białymstoku, gdzie pod okiem specjalistów mogłam pogłębiać swoją wiedzę nabytą w ciągu pięciu lat studiów.  Po ukończeniu stażu podjęłam pracę w DentaCare na Ursynowie, gdzie pracuję już 3 lata.

Praca daje mi ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia zawodowego, zadowolenie pacjentów, również tych najmłodszych. Zajmuję się stomatologią zachowawczą, endodoncją, wybielaniem, wykonywaniem licówek, protetyką na implantach, prostą chirurgią a przede wszystkim pogłębiam swoją wiedzę w zakresie protetyki i stomatologii estetycznej i to z tymi dziedzinami stomatologii wiążę swoją przyszłość. Rozpoczęłam również  udział w kursach z implantoprotetyki, które pozwolą mi na wykonywanie protetyki na implantach. Wykonuję zabiegi w sedacji wziewnej u dorosłych i dzieci, które wnoszą do mojej codziennej pracy wiele uśmiechu i radości a co za tym idzie, przyjmowanie ich sprawia mi sporo przyjemności.

W wolnych chwilach gotuję, chodzę do kina i teatru. Interesują mnie nowinki medyczne i podróże, dzięki którym nabieram sił do pracy i nowych wyzwań z nią związanych.

Certyfikaty
 • „Diagnostyka i leczenie deformacji czaszkowo- twarzowo- zgryzowych”
 • „Aspekty kliniczne wykonywania uzupełnień stałych, w szczególności koron i mostów protetycznych”
 • Wiosenne podlaskie spotkania stomatologiczne Augustów 2013
 • „Trudne przypadki leczenia endodontycznego”
 • Szkolenie z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta
 • „Jak odbudować brak pojedynczego zęba – wykonanie mostu adhezyjnego metoda pośrednią i bezpośrednią przy pomocy włókien poliaramidowych typu podwiązka.
 • „Pośrednie rekonstrukcje kompozytowe w zębach bocznych – inlay, onley, overlay i endokorona”
 • „Bezstresowo, bezpiecznie i szybko – odbudowa zębów w odcinku bocznym”
 • “Aspekty kliniczne wykonywania uzupełnień stałych, w szczególności koron i mostów protetycznych”
 • „Całkowita rekonstrukcja protetyczna – od badania do wizyt kontrolnych”
 • „Jak zaplanować i wykonać odbudowę na implantach koron siekaczy, przedtrzonowców, trzonowców. Czy implant to ząb własny?”
 • „Koferdam – czy to trudne?”
 • „Wybielanie – techniki wybielania domowego i gabinetowego zgodne z obowiązującym prawem w Polsce”
 • „Ergonomiczna praca licówkami kompozytowymi – nowa alternatywa dla pacjenta”

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologicznaStomatologia zachowawczaProtetykaLeczenie dzieci/PedodoncjaDiagnostykaSedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)Stomatologia estetycznaEndodoncja
Umów wizytę