Akcja Metamorfoza DentaCare

Dorota Wojtkowiak

We współczesnym świecie wiele kobiet ma problem z wpisaniem się w obowiązujące kanony piękna. Media zewsząd bombardują zdjęciami idealnie wypielęgnowanych twarzy i ciał, ale w pędzie życia, z domem, rodziną i pracą na głowie trudno znaleźć chwilę dla siebie. Nie chodzi tylko o kwestie estetyczne – cierpi przez to poczucie własnej wartości, pewność siebie oraz kobiecość. Magazyn Claudia, ze wsparciem grupy Medicover Stomatologia oraz innych partnerów, postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesności. Każda kobieta jest piękna, jednak to piękno trzeba umiejętnie wydobyć i podkreślić. Wiek nie gra tutaj żadnej roli, czego doskonale dowodzi przykład uczestniczki szóstej Metamorfozy Claudii 2019 – pani Doroty Wojtkowiak.

Bohaterka przemiany, Dorota Wojtkowiak, to ciepła i pogodna mieszkanka Piastowa, która na co dzień zajmuje się pracą z dziećmi. Całe swoje życie poświęciła rodzinie. Wychowała dwójkę dorosłych już dzieci, więc na 50. urodziny postanowiła wreszcie zrobić coś dla siebie.

- Chciałam zrobić sobie prezent na pięćdziesiątkę: metamorfozę – wspomina pani Dorota.
Nasza uczestniczka przeszła przemianę od stóp do głów. Cały sztab ekspertów dołożył wszelkich starań, aby dodać pani Dorocie świeżej energii i odkryć na nowo jej kobiecość. Kwestią uśmiechu bohaterki zajęli się specjaliści z Medicover Stomatologia Warszawa, na czele z lekarzem dentystą Włodzimierzem Kurkiem, specjalistą protetykiem stomatologicznym.

Po wstępnych badaniach i kliku wizytach konsultacyjnych było już wiadomo, że ekspertów czeka sporo pracy. Uzębienie pani Doroty znajdowało się w nie najlepszych stanie. Doktor Kurek musiał wezwać posiłki.  - Zęby były moim ogromny kompleksem. Przez lata nauczyłam się tak śmiać, by nie było ich widać – wyznaje nasza uczestniczka.

Ostatecznie bohaterka metamorfozy stomatologicznej została poddana zabiegom, takim jak: leczenie ubytków, usunięcie zęba, wybielanie zębów, założenie licówek.

Po konsultacji ortodontycznej i wykonaniu wycisku zębów wyszły na jaw liczne niedoskonałości zgryzu. Samo leczenie prostujące uśmiech mogłoby trwać nawet dwa lata. W tym przypadku zależało na czasie i szybkim, ale widowiskowym efekcie. Poza tym współczesna stomatologia pozwala uzyskiwać takie rezultaty w krótkim czasie.

Najpierw eksperci zajęli się leczeniem ubytków, a następnie te zęby, które nie nadawały się do zabiegów stomatologicznych – usunięto. Kolejnym krokiem w walce o idealny uśmiech pani Doroty było wybielanie. To najprostszy sposób, aby nadać zębom hollywoodzkiego blasku. Na rynku dostępnych jest wiele systemów wybielających do użycia domowego, ale pamiętajmy, że najlepsze rezultaty przynoszą czynności wykonywane przez profesjonalistów. Chętnie polecane przez stomatologów wybielanie gabinetowe obejmuje co najmniej jedną wizytę, w trakcie której na zęby nakładany jest żel o wysokim stężeniu substancji wybielających. Po około godzinie pacjent wychodzi od lekarza z wyraźnym efektem jaśniejszego uśmiechu. Rezultaty zabiegu u naszej bohaterki można uznać za spektakularne – już po jednej wizycie zęby rozjaśniły się o dwa tony.

Przemiana stomatologiczna pani Doroty została ukoronowana założeniem licówek pod czujnym okiem lekarza dentysty Włodzimierza Kurka, protetyka. Licówki to jeden z rodzajów uzupełnienia protetycznego w postaci cienkich listewek. Mogą być one wykonane z akrylu, kompozytu lub porcelany. Dobrane kolorem do naturalnej barwy zębów pacjenta są nie do odróżnienia. Osadza się je na przedniej powierzchni zębów, co daje doskonały efekt kosmetyczny.

U pani Doroty ekspert zdecydował się na licówki kompozytowe. Jest to ten sam materiał, z którego obecnie wykonuje się wypełnienia ubytków. Praca nie była prosta, bo dr Kurek musiał stworzyć odpowiednie warunki do implantacji. Aby przedsięwzięcie się powiodło, lekarz:
spiłował i odbudował krzywą górną jedynkę, pogrubił drugą jedynkę oraz obie dwójki dla uzyskania jeszcze lepszego efektu. Z nowym uśmiechem pani Dorota zyskała więcej pewności siebie. Koleżanki z pracy i rodzina nie mogli nadziwić się rezultatowi przemiany stomatologicznej. Najbardziej zaskoczona wydawała się jednak sama bohaterka.

- Mam proste zęby, bez plam i przebarwień. Jestem zachwycona! – mówi z radością pani Dorota. Przez cały czas trwania przemiany kadra medyczna Medicover Stomatologia była na całkowity użytek pani Doroty i na bieżąco rozwiewała wszystkie wątpliwości. Nawiązanie pozytywnej relacji lekarz-pacjent to podstawa dobrej współpracy oraz sukcesu leczniczego.
Metamorfoza stomatologiczna to nie wszystko, co zapewnił bohaterce sztab ekspertów. Pani Dorota zyskała ujmującą lat fryzurę, modne stylizacje, podkreślający kobiecość makijaż, a dzięki pracy specjalistów z kliniki medycyny estetycznej – nowy wygląd powiek oraz podbródka.

- To jest fantastyczna przygoda i wszystkim polecam spróbowanie, zgłoszenie się, wykorzystanie swojej szansy, żeby poczuć się lepiej i zwiększyć swoją samoocenę – dodaje pani Dorota w czasie finału przemiany.  

Natalia Garlikowska

Pani Natalia Garlikowska (lat 32) jest młodą, energiczną, przyszłą panną młodą. Do pełni szczęścia brakowało jednego – zdrowego, bez zasłaniania dłonią ust - uśmiechu. Od dzieciństwa miała problemy z jedynkami i to był od zawsze jej kompleks. Chociaż odwiedzała regularnie gabinety stomatologiczne i je leczyła, zęby po każdej wizycie stawały się coraz słabsze. Pojawiło się wręcz zagrożenie, że przy niewielkim urazie po prostu wypadną.
Zespół stomatologów z DentaCare Poznań: dr Anna Pietrzak, dr Karolina Karońska, dr Smolińska oraz dr Oskar Ziaja stanęli na wysokości zadania i sprawili, że kolejna pacjentka wychodziła z ich gabinetów z każdym dniem coraz bardziej szczęśliwa i z niecierpliwością oczekiwała na efekt końcowy.

Po konsultacji, przeprowadzonym badaniu uzupełnionym o badanie radiologiczne oraz trójwymiarowej tomografii komputerowej opracowano kompleksowy plan leczenia.

Następnie przeprowadzono zabieg higienizacji, gdzie został usunięty kamień nazębny oraz wykonano piaskowanie i fluoryzacje. Ze względu na bardzo dużą zmianę okołowierzchołkową Pani Natalia przeszła resekcje wierzchołka korzenia, następnie osadzony został wkład koronowo – korzeniowy na którym zacementowano koronę pełnoceramiczną. Jeden ząb był tak zniszczony, że wspólnie zadecydowano o ekstrakcji, a następnie zakwalifikowano go do implantacji tak jak dwa pozostałe braki zębowe.

Wszystkie zabiegi były wykonywane w znieczuleniu miejscowym aby pacjentka czuła się jak najbardziej komfortowo. U Pani Natalii zastosowano również sześć licówek pełnoceramicznych w odcinku przednim. Przed zabiegiem protetycznym wykonano u Pani Natalii zabieg wybielania zębów lampą Beyond, dzięki czemu pacjentka poczuła większą pewność siebie. Oprócz przygotowań do ślubu pani Natalia ma za zadanie nauczyć się uśmiechać bez zasłaniania ust dłonią.

Dagmara Przychodna

Pani Dagmara Przychodna (lat 30) przez wiele lat paliła papierosy i unikała systematycznych wizyt u dentysty. Zabójczym nawykiem dla jej zębów było rozgryzanie tabletek żelaza, które przyjmowała w czasie trzech ciąż. Proces leczenia Pani Dagmary poprzedziło dokładne badanie kliniczne stanu uzębienia oraz tkanek jamy ustnej. Badanie to zostało uzupełnione wykonaniem zdjęcia radiologicznego, dzięki czemu lekarze z DentaCare (dr Anna Smolińska we współpracy z dr Karoliną Karońską i dr Anną Pietrzak) mogli ocenić warunki kostne oraz opracować kompleksowy plan leczenia.

Przed leczeniem niezbędny był zabieg higienizacji: został usunięty kamień nazębny, następnie wykonano piaskowanie oraz fluoryzację. Procedury rozpoczęto od przeleczenia kanałowo siedmiu zębów. Były one bowiem mocno zniszczone. Dzięki znieczuleniom, które zostały podane Pani Dagmarze, zabiegi te były zupełnie bezbolesne. Kolejnym etapem leczenia pacjentki były ekstrakcje kilku zębów, których nie można już było uratować. Na zakończenie leczenia, wykonano u Pani Dagmary prace protetyczne. Zgryz górnej szczęki pacjentki nie był idealny. Został on jednak wyrównany za pomocą licówek na przednich zębach. Dopełnieniem prac stomatologiczno-estetycznych było wykonanie wybielania zębów lampą Beyond.

Dzięki przeprowadzonym zabiegom, Pani Dagmara odzyskała nie tylko komfort życia ale i przede wszystkim zdrowy uśmiech.

Małgorzata Smolińska

Marzeniem Pani Małgorzaty Smolińskiej (lat 53) było zostać posiadaczką pięknego uśmiechu i móc się uśmiechać szeroko jak tylko się da. Zespół pasjonatów stomatologii z DentaCare Poznań w gronie dr Karoliny Karońskiej, dr Agaty Przybyły, dr Anny Pietrzak, dr Magdaleny Walkowiak oraz dr Oskara Ziaja przystąpił do realizacji marzenia - opracowania kompleksowego planu leczenia.

Na pierwszej wizycie przeprowadzone było badanie kliniczne oraz radiologiczne. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowej tomografii komputerowej lekarze mogli ocenić warunki kostne pacjentki. Po pierwszych wstępnych konsultacjach Pani Małgorzata udała się na zabieg higienizacji, na którym wykonany został skaling, czyli usunięcie kamienia nazębnego oraz piaskowanie i fluoryzacja. Ze względu na duże zniszczenie czterech zębów, musiało odbyć się leczenie kanałowe, aby móc osadzić na nich wkład koronowo - korzeniowy, a następnie korony pełnoceramiczne. Niestety dwa zęby nie kwalifikowały się do leczenia endodontycznego więc wspólnie zadecydowaliśmy, że wykonamy zabieg ekstrakcji aby móc w tym miejscu wszczepić implanty. Dwa pozostałe braki zębowe również zostały uzupełnione implantami aby podtrzymywały osadzoną na nich protezę szkieletową.

Od teraz z pewnością Pani Małgorzata może powiedzieć, że warto marzyć bo marzenia się spełniają.
 • Rabat
  rodzinny

 • System
  ratalny

 • Płatności
  kartą

 • klimatyzacja

 • wi-fi

 • parking

 • podjazd dla
  niepełnosprawnych

 • powiadomienia
  SMS

 • kącik zabaw
  dla dzieci

 • muzyka
  w gabinecie

 • sklep
  stomatologiczny

inne udogodnienia