Usługi DentaCare


umów wizytę online

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia a tym samym umożliwiająca uzyskanie Pacjentom idealnego kształtu i koloru zębów. Należy jednak pamiętać, że czasem lekarz może odradzić lub odmówić wykonania zabiegu wybielania zębów. Celem nadrzędnym jest zdrowie Pacjenta. Dlatego u osób, które mają bardzo wrażliwe zęby, uszkodzone szkliwo, odsłoniętą zębinę, nieszczelne wypełnienia, kamień i osad nazębny, a także niewyleczoną próchnicę, postępowanie wybielające będzie stanowczo odradzane, do czasu wyeliminowania przeciwwskazań. Zabiegów tych nie stosuje się także u kobiet w ciąży i w okresie karmienia.
W DentaCare proponujemy Pacjentom skorzystanie z jednej z dwóch metod chemicznego wybielania zębów: wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym lub w domu.

Wybielanie w gabinecie

W trakcie jednej wizyty, na zęby zakłada się specjalny żel a następnie naświetla się zęby przez 10 minut lampą Beyond. Taką procedurę powtarza się w trakcie wizyty 3 krotnie, uzyskując rozjaśnienie zębów o kilkanaście odcieni. W razie konieczności, zabieg można dodatkowo powtórzyć po upływie tygodnia z zastosowaniem jednego 10 minutowego cyklu. Wybielanie to jest komfortowe, skuteczne i charakteryzuje się zminimalizowaniem siły i czasu występującej po zabiegu nadwrażliwości zębów, często dolegliwości te nie pojawiają się wcale.

Wybielanie w domu

Niektórzy Pacjenci wybiera metodę wybielania zębów, którą mogą przeprowadzić samodzielnie w domu. Oczywiście, leczenie jest ściśle określone i nadzorowane przez lekarza. Kuracja trwa dłużej niż metoda stosowana w gabinecie dentystycznym. Najpopularniejszymi preparatami wybielającymi są (Nite White, Opalescense, Illumine) , które Pacjent stosuje w kuracji domowej przez około 7 – 10 dni. użytku domowego.

Inne metody

Licówkimało inwazyjną metodą korygowania kształtu i koloru zębów. Podczas ich wykonania zeszlifowuję się fragment powierzchni zęba wraz z brzegiem siecznym, ale w znacznie mniejszym stopniu niż w przypadku preparacji tkanki zęba pod koronę.
W niektórych przypadkach można wykonać licówkę bez konieczności szlifowania powierzchni zęba. Mniejsza inwazyjność zabiegu w porównaniu do koron zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań takich jak zapalenie miazgi zęba.

Licówki można mocować na powierzchni wszystkich zębów, które się do tego kwalifikują, choć de facto najczęściej w celu poprawy wyglądu montuje się je w odcinku przednim, na tych zębach, które są widoczne podczas mówienia, uśmiechania się i ruchów wynikających z mimiki twarzy.

Dzięki licówkom na wszystkie przednie zęby można uzyskać zęby imitujące do złudzenia zęby naturalne o idealnym kształcie i kolorze, nawet jeśli zęby własne były wcześniej przesunięte, wychylone czy cofnięte.

Lekarze DentaCare są do Państwa dyspozycji.

Specjaliści wykonujący zabieg:
 • Pacjenci anglojęzyczni
Agnieszka Skulimowska-Palider Lekarz stomatolog

W 2015 roku ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny i wtedy też rozpoczęła swoja praktykę lekarską. Zajmuje się stomatologią zachowawczą i estetyczną. Do pracy podchodzi z zaangażowaniem kierując się zasadą, że dobro pacjenta jest dla niej najważniejsze i to razem z nim szuka najlepszego rozwiązania.

Certyfikaty
 • VII Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód- Wschód.
 • Kurs medyczny w zakresie: Współczesne trendy w endodoncji- opracowanie systemu korzeniowego z równoczesnym płukaniem za pomocą systemu SAF.
 • Kurs Estetyka. Ortodoncja. Dokumentacja fotograficzna i filmowa. Cyfrowe projektowanie uśmiechu.
 • IX Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód- Wschód. Współczesne metody diagnostyczne i leczenie w stomatologii.
 • Kurs medyczny „Endo Day”

Zobacz więcej

Stomatologia zachowawczaEndodoncjaStomatologia estetycznaLeczenie dzieci/PedodoncjaLakowanieUsunięcie kamienia nazębnego (scaling)Przegląd jamy ustnejFluoryzacjaPiaskowanie zębów
Umów wizytę
Sajana Sucholas

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, ukończyłam Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Poznaniu. 

W DentaCare pracuje od 2018 roku.

Na codzień w naszej placówce zajmuje się wykonywaniem profesjonalnej higienizacji jamy ustnej pacjenta oraz czynna asysta przy endodoncji mikroskopowej i stomatologii zachowawczej. Stomatologia jest moja pasja, dlatego staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie na licznych kursach i szkoleniach. 

Certyfikaty
FluoryzacjaLakowaniePiaskowanie zębówProfilaktyka stomatologicznaStomatologia estetycznaUsunięcie kamienia nazębnego (scaling)
Umów wizytę
 • język angielski
Małgorzata Trzmielewska Lekarz dentysta

Doktor Małgorzata Trzmielewska jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbyła w Fundacji Zdrowie. Ukończyła szkolenie z zakresu prac w powiększeniu.

Certyfikaty
Stomatologia estetycznaLeczenie dzieci/Pedodoncja
Umów wizytę
Karolina Witkowska Higienistka

Licencjonowana higienistka stomatologiczna. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im . Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Higiena Dentystyczna. Posiada 12 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku higienistka stomatologiczna. Współpracę z Denta Care rozpoczęła w styczniu 2017 gdzie obejmuje stanowisko higienistki stomatologicznej. Dodatkowo czynnie asystuję lekarzom ortodontą. Oprócz pracy z lekarzem zajmuje si utrzymaniem porządku w gabinecie , sterylizacją i dezynfekcją narzędzi stomatologicznych. Praca , którą wykonuje jest jej pasją , dlatego czynnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje.  Specjalizuje się w zabiegach higienizacyjnych i profilaktycznych. 

Prywatnie szczęśliwa żona i mama nastoletnich bliźniaków 

Certyfikaty
FluoryzacjaLakowaniePiaskowanie zębówProfilaktyka stomatologicznaUsunięcie kamienia nazębnego (scaling)Stomatologia estetyczna
Umów wizytę
Natalia Złotkowska Lekarz dentysta
 • Lekarz przyjazny dzieciom
Natalia Złotkowska Lekarz dentysta

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ze stomatologią od zawsze wiązałam swoją przyszłość. Już w liceum zdecydowałam się na klasę o profilu biologiczno-chemicznym. W 2012 roku otrzymałam dyplom ukończenia studiów z tytułem lekarz dentysta. Po ukończeniu studiów odbywałam roczny staż podyplomowy w Białymstoku, gdzie pod okiem specjalistów mogłam pogłębiać swoją wiedzę nabytą w ciągu pięciu lat studiów.  Po ukończeniu stażu podjęłam pracę w DentaCare na Ursynowie, gdzie pracuję już 3 lata.

Praca daje mi ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia zawodowego, zadowolenie pacjentów, również tych najmłodszych. Zajmuję się stomatologią zachowawczą, endodoncją, wybielaniem, wykonywaniem licówek, protetyką na implantach, prostą chirurgią a przede wszystkim pogłębiam swoją wiedzę w zakresie protetyki i stomatologii estetycznej i to z tymi dziedzinami stomatologii wiążę swoją przyszłość. Rozpoczęłam również  udział w kursach z implantoprotetyki, które pozwolą mi na wykonywanie protetyki na implantach. Wykonuję zabiegi w sedacji wziewnej u dorosłych i dzieci, które wnoszą do mojej codziennej pracy wiele uśmiechu i radości a co za tym idzie, przyjmowanie ich sprawia mi sporo przyjemności.

W wolnych chwilach gotuję, chodzę do kina i teatru. Interesują mnie nowinki medyczne i podróże, dzięki którym nabieram sił do pracy i nowych wyzwań z nią związanych.

Certyfikaty
 • „Diagnostyka i leczenie deformacji czaszkowo- twarzowo- zgryzowych”
 • „Aspekty kliniczne wykonywania uzupełnień stałych, w szczególności koron i mostów protetycznych”
 • Wiosenne podlaskie spotkania stomatologiczne Augustów 2013
 • „Trudne przypadki leczenia endodontycznego”
 • Szkolenie z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta
 • „Jak odbudować brak pojedynczego zęba – wykonanie mostu adhezyjnego metoda pośrednią i bezpośrednią przy pomocy włókien poliaramidowych typu podwiązka.
 • „Pośrednie rekonstrukcje kompozytowe w zębach bocznych – inlay, onley, overlay i endokorona”
 • „Bezstresowo, bezpiecznie i szybko – odbudowa zębów w odcinku bocznym”
 • “Aspekty kliniczne wykonywania uzupełnień stałych, w szczególności koron i mostów protetycznych”
 • „Całkowita rekonstrukcja protetyczna – od badania do wizyt kontrolnych”
 • „Jak zaplanować i wykonać odbudowę na implantach koron siekaczy, przedtrzonowców, trzonowców. Czy implant to ząb własny?”
 • „Koferdam – czy to trudne?”
 • „Wybielanie – techniki wybielania domowego i gabinetowego zgodne z obowiązującym prawem w Polsce”
 • „Ergonomiczna praca licówkami kompozytowymi – nowa alternatywa dla pacjenta”

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologicznaStomatologia zachowawczaProtetykaLeczenie dzieci/PedodoncjaDiagnostykaSedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)Stomatologia estetycznaEndodoncja
Umów wizytę