Usługi DentaCare


umów wizytę online

Implantologia

Wieloletnie doświadczenie lekarzy DentaCare w implantologii gwarantuje Państwu najwyższą pewność przeprowadzanego leczenia i poczucie, że znaleźliście się we właściwym miejscu.

Jakie implanty stosowane są w DentaCare?

Implanty wykonane są z najwyższej jakości tytanu gwarantującego pacjentom bezpieczeństwo i znakomitą estetykę. Dodatkowymi zaletami jest ogromna różnorodność elementów protetycznych (łatwe dopasowanie rozwiązań do indywidualnych przypadków) oraz atrakcyjna cena.

W klinikach DentaCare stosujemy implanty:

 • NEODENT
 • MIS
 • STRAUMANN

Kolejnym rodzajem są Implanty cyrkonowe, które są przeznaczone dla rosnącej populacji pacjentów z alergiami na domieszki znajdujące się w implantach tytanowych takich jak Wanad oraz Aluminium. Dają doskonałe efekty estetyczne i brak koloryzacji dziąseł. Zapewniają biozgodność i maja wspaniały wpływ na tkanki miękkie (dziąsło otaczające przyszłą koronę na implancie).

 • TAV Zirconia

Warto pamiętać, że dla każdego Pacjenta, indywidualnie, dobierany jest system implantologiczny.

 

umów wizytę online

Co to są implanty?

Implant to tytanowy wszczep umieszczany w kości w miejscu po utraconym zębie. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu.
Za sprawą mocnego zrostu z kością zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od sąsiadujących zębów. Czas funkcjonowania implantów nie jest ograniczony żadnymi barierami.
Stosując zaawansowane metody odbudowy kości i tkanek miękkich odtwarzamy naturalny wygląd nawet w sytuacji, gdy zęby zostały usunięte wiele lat wcześniej. W naszej Klinice techniki regeneracyjne są jedną z wielu podstawowych, codziennych czynności związanych z wszczepianiem implantów.

Jaki jest przebieg leczenia ?

 • Wizyta konsultacyjna

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania (Pantomogramy). Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

 • Zabieg

Standardowy zabieg wszczepienia implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby.
Dzięki skutecznym środkom znieczulającym zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości po zabiegowe skutecznie uśmierzane są za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.
Ostateczne zęby wykonywane indywidualnie z porcelany przez technika pozwalają zrealizować wszystkie oczekiwania Pacjentów dotyczące ich kształtu, wielkości, koloru (stopnia jasności). Nowe piękne, mocne na stałe zamocowane zęby, umożliwiają gryzienie wszystkich pokarmów dzięki czemu dają poczucie wyjątkowej satysfakcji.

 

umów wizytę online

 

Specjaliści wykonujący zabieg:
Paweł Baranowicz Lekarz implantolog, chirurg stomatologiczny
Paweł Baranowicz Lekarz implantolog, chirurg stomatologiczny

Dr Paweł Baranowicz zajmuje się implantologią od 1998 roku. Uczestniczył w wielu kursach z dziedziny chirurgii stomatologicznej, implantologii i implantoprotetyki zarówno w kraju, jak również zagranicą. Jest konsultantem krajowym systemu Bego Semados, konsultantem – opinionleader`em systemu Biomet 3i. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI), International Congress of Oral Implantologists (ICOI), Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie (DGOI).

W 2000 roku Paweł Baranowicz uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii stomatologicznej w Klinice Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie. Od 1998 roku pełnił służbę lekarza stomatologa w 4. Bazie Lotniczej w Warszawie oraz w Centrum Szkolenia na potrzeby Sił Pokojowych ONZ w Kielcach. Jest autorem licznych publikacji oraz artykułów prasowych z dziedziny implantologii i implantoprotetyki. Ponadto prowadzi badania z zakresu biomechaniki implantów we współpracy z Politechniką Świętokrzyską oraz Akademią Medyczną w Lublinie.

Otrzymał wyróżnienie w konkursie na Lekarza Roku 2005, 2013 oraz 2014 Jako ekspert – lekarz stomatolog – był odpowiedzialny za metamorfozy laureatek programu „Fabryka Piękna”, wspólnego projektu telewizji Polsat Cafe i tygodnika Gala.

Certyfikaty
Chirurgia stomatologicznaImplantologiaProtetyka na implantach
Umów wizytę
Borhan Kambarji Chirurg stomatolog
Borhan Kambarji Chirurg stomatolog

Doktor ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 2005 roku. Następnie po odbyciu stażu podyplomowego wyjechał za granicę. Pracował jako lekarz dentysta w klinice, która działała w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdobył tam doświadczenie zawodowe i zrobił specjalizacje z chirurgi stomatologicznej. Doktor Borhan Kambarji cały czas podnosi swoje kwalifikacje i wzbogaca swoje doświadczenie zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach naukowych. Jest członkiem takich organizacji jak: Jest członkiem takich organizacji jak: Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Szczękowo Twarzowej (International Association of Oral Maxillo-facial Surgery IAOMS), Implantologiczna Akademia Osteointegracji (Academy of Osseointegration).

Certyfikaty
 • Nobel Biocare Global Symposium 2013
 • 21st International Conference on Oral and Maxillofacial Surgery
 • 23rd Annual Scientific Meeting of the European Association of Osseointergation in Rome

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologicznaImplantologia
Umów wizytę
Marcin Kowalczyk Chirurgia stomatologiczna, implantologia,
Marcin Kowalczyk Chirurgia stomatologiczna, implantologia,

Absolwent Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbył w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach m.in. “Estetyka biała i czerwona”, “Diagnostyka Implantologiczna”, “Augumentacja Zatoki Szczękowej”, “Taniec z płatami”, “Wolny przeszczep FGG”. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim. Członek stowarzyszeń PSI, ICOI, DGOI. Ukończył Curiculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Uzyskał także certyfikat “Sinus lift”

Certyfikaty
Chirurgia stomatologicznaImplantologia
Umów wizytę
Patrycja Ostapiuk-Dąbrowska Lekarz Stomatolog, Specjalista chirurgii stomatologicznej
Patrycja Ostapiuk-Dąbrowska Lekarz Stomatolog, Specjalista chirurgii stomatologicznej

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła w 2012 roku. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Mazowieckim Centrum Stomatologii, uzyskując tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej.

Doktor zajęła 3. miejsce w Polsce i 2. w warszawskiej Izbie Lekarskiej pod względem najlepiej zdanego Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego, za co uzyskała nagrodę II stopnia im. prof. Władysława Szenajcha przyznaną przez Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Od tego czasu stale pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach z dziedziny chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii.

Ukończyła prestiżowy cykl szkoleń w zakresie implantologii w Soft Tissue Institute u dr Michała Szczutkowskiego oraz kurs certyfikacyjny systemu implantologicznego Osstem.

W swojej codziennej pracy patrzy na pacjenta holistycznie. Stara się również zapewnić pacjentom przyjazną atmosferę, która sprawia, że nawet najbardziej zestresowany pacjent wychodzi z gabinetu z uśmiechem.

Zakres leczenia:

• ekstrakcje zębów, w tym zębów zatrzymanych;
• odsłonięcie zębów zatrzymanych w celach ortodontycznych;
• resekcje, hemisekcje, radektomie;
• usunięcie torbieli zębopochodnych i niezębopochodnych;
• wycięcie guzków w obrębie jamy ustnej;
• wszczepienie implantów;
• podnoszenie dna zatoki szczękowej i regeneracja kości;
• augumentacja tkanek miękkich (przeszczep dziąsła) w okolicy implantów;
• chirurgia przedprotetyczna;
• zabiegi korekty wędzidełek warg, języka i policzków (frenulotomii, frenectomii, frenuloplastyki, miofrenuloplastyki);
• umiejętność przeprowadzenia zabiegów w znieczuleniu ogólnym (narkozie).

Chirurgia stomatologicznaImplantologiaStomatologia zachowawczaDiagnostykaSedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)Endodoncja
Umów wizytę
Jacek Pawłowski Chirurg Stomatolog, Chirurg Szczękowo-Twarzowy, Implantolog
 • język francuski
Jacek Pawłowski Chirurg Stomatolog, Chirurg Szczękowo-Twarzowy, Implantolog

Lekarz stomatolog z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Uniwersytet Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jego specjalnością jest chirurgia stomatologiczna, szczękowo – twarzowa oraz implantologia. Zakńczył specjalizację z Chirurgii Szczękowo – Twarzowej na oddziale klinicznym w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego w Poznaniu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI. Absolwent Curriculum Implantologicznego PSI, Curriculum Implantoprotetycznego oraz Curriculum Endodontycznego (mikrochirurgia). Wiedzę z zakresu chirurgii oraz implantologii zdobywa uczestnicząc w licznych kursach w Polsce jak i za granicą.

Certyfikaty
ImplantologiaChirurgia stomatologiczna
Umów wizytę
Anna Sasak Chirurg stomatolog, implantolog
Anna Sasak Chirurg stomatolog, implantolog

.

Certyfikaty
 • Podstawy leczenia implantologicznego
 • Nowe trendy w implantologii stomatologicznej - T.B.R. ide@implant system
 • Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym
 • Implanty - Innowacje, Konfrontacje, Komplikacje
 • Od Mikro do Makrochirurgii w Stomatologii

Zobacz więcej

ImplantologiaChirurgia stomatologiczna
Umów wizytę
Jarosław Turalski Chirurg stomatolog, Periodontolog, Implantolog
 • Pacjenci anglojęzyczni
Jarosław Turalski Chirurg stomatolog, Periodontolog, Implantolog

Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista periodontolog.

Certyfikaty
 • Bloki kostne, podnoszenie zatok, techniki augmentacji.
 • Pionowa augmentacja za pomocą pierścieni kostnych z jednoczasową implantacją „Ring Technique”
 • Problemy estetyczne towarzyszące leczeniu pacjentów z chorobami przyzębia.
 • Najnowsze trendy w implantologii stomatologicznej.
 • Techniki augmentacji kości w implantologii stomatologicznej.
 • Praktyczne aspekty sterowanej regeneracji kości w oparciu o najnowsze dane kliniczne.
 • Professional GBR Training Course of OSSTEM AIC from 21 September to 22 September 2013 in Eschborn.
 • Current Concepts in American Dentistry: Advances and Innovations in Clinical Implantolgy.
 • Praktyczny kurs Implantologiczny w zakresie implantów Nobel Biocare.
 • Concept, Indication and handling of the Friadent Implant System.
 • Course in Prosthetic Solutions.
 • Postępy i innowacje w kształtowaniu wyrostka zębodołowego i podnoszeniu dna zatoki szczękowej.

Zobacz więcej

PeriodontologImplantologiaChirurgia stomatologiczna
Umów wizytę