U większości dzieci zęby nachodzą na siebie (czyli powstają tzw. stłoczenia zębów), i są objawem, jak również sygnałem ostrzegawczym, że szczęka i twarz dziecka nie rozwija się prawidłowo. Takie symptomy mogą być już widoczne w wieku 3 lat.

[INSERT_ELEMENTOR id=5493]

Czy nachodzeniu zębów (stłoczeniom zębów) można zapobiec ?

Stłoczenia zębów w obrębie jamy ustnej powodują dysfunkcje, takie jak oddychanie przez usta i nieprawidłowe połykanie. Aby zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w późniejszym wieku, te dysfunkcje mogą i powinny być leczone tak szybko, jak to możliwe. Wczesna interwencja pozwala też uzyskać rezultaty, których nie da się osiągnąć po tym, jak zakończy się wzrost twarzy i szczęki.

Czy są metody korygujące nachodzenie zębów?

W DentaCare rozwiązujemy takie problemy ortodontyczne używając innowacyjnych aparatów zamiast zamków oraz zachęcamy do wczesnego rozpoczęcia leczenia. Stosujemy supernowoczesne aparaty Myobrace®, które pozwalają na korektę nieprawidłowych nawyków u rosnących dzieci oraz poprawiają rozwój jamy ustnej i twarzy pozwalając dzieciom rozwijać się zgodnie z ich potencjałem genetycznym.
Jak działają aparaty ortodontyczne Myobrace?

System leczniczy Myobrace®, poprawia warunki w jamie ustnej przez eliminację dysfunkcji prowadzących do stłoczeń zębów ( nachodzeniu zębów).
Zaletą aparatów Myobrace® jest to, że są łatwe w użyciu i powinny być noszone przez 1 godzinę każdego dnia (podczas codziennej zwykłej aktywności) oraz przez całą noc.
W końcowym efekcie, uzyskujemy nie tylko prawidłowe ustawienie zębów, ale stabilizujemy skorygowany zgryz. Przez co wpływamy na poprawę wyglądu całej twarzy.

Od 9 do 15 roku życia

Od 2 do 12 roku życia

Od 3 do 5 roku życia

Od 6 do 12 roku życia

[INSERT_ELEMENTOR id=5493]